Викрито факт незаконного виробництва та реалізації неякісних паливно-мастильних матеріалів

Співробітниками оперативного управління та слідчого відділу фінансових розслідувань Мелітопольської ОДПІ спільно зі співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Запорізькій в рамках операції «Акциз-2016», під час проведення слідчо-оперативних дій в рамках кримінального провадження за ознаками складу злочину передбаченого ч.3 ст. 212 КК України встановлено факт незаконного виробництва неякісних паливно-мастильних матеріалів з використанням обладнання для їх масового виробництва на території Дніпропетровської області. Для виробництва палива було задіяно комплекс промислового обладнання, призначеного для виробництва світлих нафтопродуктів шляхом переробки нафтової сировини. Так, виробництво дизельного палива здійснювалося шляхом переробки мазуту, з подальшим використанням в хімічному процесі сірчаної кислоти, використання та поводження з якою потребує особливих заходів безпеки. 

Посадовими особами не надано жодного документу дозвільного характеру на функціонування виробництва та використання небезпечних хімічних речовин за вказаною адресою, а також документів щодо екологічної безпеки виробничого комплексу.

Реалізація незаконно виготовлених ПММ здійснювалася на території Дніпропетровської та Запорізької областей без відображення у податковій звітності підприємства, за готівкові кошти. 

Під час проведення обшуків виявлено та вилучено дизельного пального в кількості 50 тис. літрів, мазуту в кількості 90 тис. літрів, бензину в кількості 5 тис. літрів, сірчаної кислоти в кількості 10 тис. літрів та виробничі потужності міні-НПЗ на загальну суму 7,2 млн. гривень.