Вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

08-254x149Чорнобильська катастрофа торкнулася долі мільйонів людей. Внаслідок аварії постраждали близько 5 мільйонів громадян, радіоактивно забрудненими стали майже 5 тисяч населених пунктів, у тому числі 2,2 мільйона осіб та більше 2 тисяч населених пунктів в Україні. Відповідно до Указу Президента України  14 грудня в нашій державі відзначається як День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, тих, хто віддав своє життя та здоров’я заради порятунку нашої землі від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають спокою людству і сьогодні.

Подвиг чорнобильців неможливо переоцінити, вони ліквідували тяжкі наслідки вибуху реактору, намагались локалізувати пожежу, займались евакуацією мешканців прилеглих територій. Було мобілізовано понад 600 тисяч представників різних сфер: військовослужбовців, медиків, вчених, інженерно-технічних працівників, які самовіддано працювали, ризикували своїм життям та, незважаючи ні на що, виявляли героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах.

1914 грудня  керівники району Олександр Мордик та Олександр Мангул поклали квіти до пам’ятного знаку «Пам’яті Чорнобиля» в м. Мелітополі, подякували всім ліквідаторам наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття та вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих чорнобильців.