До весняно-польових робіт готові

Питання щодо готовності до проведення весняно-польових робіт у 2017 році було обговорено 21 лютого 2017 року з керівниками та спеціалістами сільськогосподарських підприємств під час семінар-наради.

Окрім працівників сільськогосподарської галузі участь у заході також взяли керівники району Олександр Мангул та Олександр Мордик,  науковці Мелітопольського таврійського агротехнологічного університету, представники управління Держпродспоживслужби,  державної інспекції з питань охорони праці, фонду соціального страхування від нещасних випадків та інші.

Розпочав семінар голова районної державної адміністрації Олександр Мангул. Він проаналізував стан справ в підприємствах району, наголосив на отриманні гідного врожаю у 2016 році та поставив задачі по проведенню комплексу весняно-польових робіт у поточному році.

Начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Михайло Данченко виступив з детальним аналізом стану справ в господарствах району щодо готовності до весняно-посівної кампанії 2017 року. Він зазначив, що на сьогодні 7,8 тис. га (25%) посівів знаходяться у доброму стані, 16,7 тис. га (52%) – у задовільному стані і  7,3 тис. га (23%) – слабких посівів. Результати відрощування зразків озимих культур дозволяють вважати, що озимі збереглися після перезимівлі в повному обсязі і основна задача весняного періоду – їх підживити та провести посівну в оптимальні та стислі строки. Для проведення догляду за посівами господарствами району завезено понад 7,3 тис. тонн  мінеральних добрив. Практично всі господарства мають добрива в повному обсязі для весняного підживлення. Вже проведено підживлення на всій площі в підприємствах «Росія», «Тера ВОМ», «Східне», частково приступили до підживлення в господарствах «Дружба», «Фрідом Фарм Терра», «Магістраль-Сервіс», «Агро-Вільне», ФГ «ВВМ 2000».

Також, в ході заходу присутніх було поінформовано про  хід реформування 5-ти колишніх служб – управління ветеринарної медицини, санітарно-епідеміологічної служби, фітосанітарної служби, карантинної інспекції та служби з контролю за продуктами споживання – в нову організацію: управління Держпродспоживслужби.

Наприкінці семінару-наради керівники району підкреслили, що аграрії Мелітопольщини мають непогані посіви озимини. Вони висловили впевненість, що весняно-польові роботи та посівна кампанія в господарствах району будуть проведені організовано, злагоджено та вчасно.