Проблеми водопостачання населених пунктів Семенівської сільської ради — на шляху розв’язання

Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віктора Скоблікова відбулася нарада з  проблемних питань водопостачання населених пунктів Семенівської сільської ради Мелітопольського району. У розгляді питання  взяли участь фахівці Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва облдержадміністрації, голова Мелітопольської районної державної адміністрації Олександр Мангул, Семенівський сільський голова Андрій Єрмоленко, директор ТОВ «Українська водна компанія» Василь Науменко.

Водопостачання чотирьох населених пунктів Семенівської сільради Мелітопольського району здійснює ТОВ «Українська водна компанія».

Між ними 12.08.2011  на об’єкт централізованого водопостачання у с. Семенівка було укладено Концесійний договір. За інформацією ТОВ «Українська водна компанія»,  на виконання  договору підприємством, укладеним  у якості пілотного проекту, була проведена реконструкція системи водопостачання с. Семенівка, а саме: здійснено повну заміну водогону протяжністю майже 30 км, установлено новітнє обладнання для очищення та озонування води, системи сигналізації на свердловини, індивідуальні колодязі з лічильниками, пожежні гідранти.

При цьому Семенівська сільрада заявляє, що до цього часу не отримала від ТОВ «Українська водна компанія» проектно-кошторисну документацію, акти виконаних робіт, документи, що підтверджують суми витрачених на реконструкцію коштів.

З іншими трьома населеними пунктами Семенівської сільради були укладені аналогічні концесійні договори. Планів виконання робіт із реконструкції систем водопостачання немає, оскільки ТОВ «Українська водна компанія» очікує результатів вирішення конфліктного питання з Семенівською сільрадою.

Тариф на послугу з водопостачання у с. Семенівка затверджено ще у 2009 році на рівні 9,6 грн./м3. До цього часу тариф не змінювався. Починаючи з літа 2015 року ТОВ «Українська водна компанія» надає на розгляд Семенівської сільради документи для затвердження нового тарифу. Зі свого боку, Семенівська сільрада наголошує, що надані підприємством розрахунки не  в повному обсязі або не відповідають вимогам до формування тарифів.

За інформацією ТОВ «Українська водна компанія»,  фактична собівартість послуги з водопостачання, яку підприємство надає Семенівській сільраді за станом на 01.05.2017, із урахуванням підвищення цін на всі складові, становить 20,94 грн. Робота за збитковим тарифом не дозволяє підприємству в повному обсязі компенсувати витрати на видобуток води. Це призводить до виникнення заборгованості за спожиту електроенергію та створює загрозу відключення об’єктів водопостачання від електроенергії.

Починаючи з грудня 2015 року питання взаємовідносин між Семенівською сільрадою та ТОВ «Українська водна компанія» неодноразово розглядалося облдержадміністрацією. З боку ТОВ «Українська водна компанія» до облдержадміністрації надавалися для розгляду та оцінки розрахунки нових тарифів по с. Семенівка. А Семенівська сільрада зверталася до облдержадміністрації з проханням створити робочу групу з розгляду законності наданого ТОВ «Українська водна компанія» тарифу на централізоване водопостачання.

Разом із тим, відповідно до ч. 4 ст. 35 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» облдержадміністрація не має права втручатися у здійснення органами місцевого самоврядування власних повноважень, а відповідно до ч. 3 ст. 36 цього Закону – не втручається у господарську діяльність підприємств, установ і організацій, крім випадків, визначених Законом. Крім цього, згідно зі ст. 6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» облдержадміністрація не має повноважень для розгляду, перевірки розрахунків тарифів, надання будь-яких висновків щодо цих розрахунків тощо.

Як зазначив Віктор Скобліков, облдержадміністрацією вже неодноразово пропонувалося обом сторонам спільно провести роботу з розробки узгодженого економічно обґрунтованого тарифу на послуги з водопостачання та винесення його на розгляд сесії Семенівської сільради. Проте, у разі неможливості досягнення компромісу з питання встановлення економічно обґрунтованих тарифів на водопостачання населенню сіл Семенівської сільради необхідно вирішувати це спірне питання в судовому порядку. ТОВ «Українська водна компанія» також запропоновано здійснити розрахунок обґрунтованого тарифу на послуги з водопостачання та подати його до Семенівської сільської ради для розгляду на найближчій сесії.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.