На Запоріжжі підприємці-аграрії поповнили місцеві бюджети майже на 116 мільйонів

За вісім місяців поточного року платники четвертої групи спрощеної системи оподаткування направили до місцевих бюджетів 115,7 мільйона гривень єдиного податку. Як повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко, надходження від сільгоспвиробників перевищили минулорічні на 35,6 мільйона.
Зокрема, у серпні сплачено 17,8 мільйона, що на 2,2 мільйона більше, ніж торік.
У територіальному розрізі з початку року найбільші суми єдиного податку до бюджетів громад спрямували платники, які зареєстровані у Пологівській об’єднаній державній податкової інспекції – 31,5 мільйона, Мелітопольської ОДПІ – понад 24 мільйони, Токмацької – 23 мільйони, Вільнянської – майже 16 мільйонів, Бердянської – близько 14 мільйонів та Енергодарської ОДПІ – 7,2 мільйона.
Як зазначила керівник фіскальної служби області, сьогодні спрощену систему оподаткування обрали 2090 представників запорізького агробізнесу, які володіють землями загальною площею 1 мільйон 158 тисяч га.
Для того, аби перебувати у четвертій групі та сплачувати єдиний податок, необхідно дотримуватися кількох вимог, основна з яких – граничний обсяг доходу від сільськогосподарського товаровиробництва протягом календарного року повинен бути 75% і більше за попередній рік. При цьому можна використовувати необмежену кількість найманих працівників та обсяги доходів.
Ставка податку залежить від категорії земель (або водного фонду) та їх розташування (рілля, сіножаті і пасовища, багаторічні насадження, сільгоспугіддя, що перебувають в умовах закритого ґрунту тощо). Їх розмір розраховується у відсотках від бази оподаткування, тобто, від площі земельних ділянок.