Запорізькі підприємці-аграрії збільшили сплату єдиного податку на 50 мільйонів гривень

За січень-вересень 2017 року платники єдиного податку IV групи спрямували до бюджетів 168 мільйонів гривень. З цієї суми до державної скарбниці надійшло 23,5 мільйона, до місцевих – 144,5 мільйона. У порівнянні з відповідним періодом 2016 року надходження збільшились на понад 50 мільйонів або на 44 відсотки.
Коментуючи надходження, в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко підкреслила, що розмір податку залежить від площі оподатковуваних земель, якими володіють підприємці. Лише за два останні роки сума нарахувань зросла у два з половиною рази і на 2017 рік становить понад 333 мільйони.
Серед чинників, які вплинули на збільшення, керівник фіскальної служби назвала підвищення ставок, застосування коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель, реєстрацію нових платників та детінізацію агросектору. Лише за результатами поданої уточнюючої податкової звітності з початку проведення заходу «Врожай 2017» додаткові нарахування єдиного податку IV групи склали 2,9 мільйона.
На сьогодні у сільському господарстві ведуть бізнес за спрощеною системою оподаткування 2090 платників. Найбільші надходження забезпечили аграрії, які зареєстровані в Пологівській ОДПІ – 46,2 мільйона, платники Мелітопольської податкової інспекції сплатили майже 35 мільйонів, Токмацької – 31,5 мільйона, Вільнянської – близько 24 мільйонів, Бердянської – 21 мільйон та Енергодарської ОДПІ – 10,4 мільйона.