Запорізькі платники спрямували до держбюджету 1,7 мільярда гривень ПДВ

За січень-вересень від запорізького бізнесу надійшло понад 1,7 мільярда гривень податку на додану вартість. Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко. Порівняно з відповідним періодом 2016 року надходження ПДВ на зросли на 495 мільйонів або на 40 відсотків. Лише за вересень при фактичній сплаті 237,5 мільйона перевищення до вересня минулого року склало 39 мільйонів.
Як повідомила Юліана Козаченко, на збільшення рівня нарахування податку вплинуло підвищення обсягів оподатковуваних операції, зокрема, поставок на 16 відсотків, та запровадження системи електронного адміністрування ПДВ, яке унеможливлює махінації з цим платежем.
Сьогодні в регіоні ПДВ сплачують понад 10 тисяч суб’єктів господарювання, серед яких 9115 – юридичні особи, 894 – фізичні особи-підприємці.
Найбільші суми забезпечили платники м. Запоріжжя – майже 919 мільйонів, Мелітопольської об’єднаної державної податкової інспекції – 217 мільйонів, Пологівської ОДПІ – 162,5 мільйона, Бердянської – 149 мільйонів, Вільнянської – понад 123 мільйони, Токмацької – 109 мільйонів та Енергодарської ОДПІ – 49,5 мільйона.
Зазначимо, для надання інформаційної підтримки представникам бізнесу щодо електронного адміністрування ПДВ, зокрема, з питань реєстрації податкових накладних, у фіскальній службі області регулярно проводяться роз’яснювальні та консультаційні заходи, у тому числі, в телефонному режимі. Докладна інформація про функціонування телефонних ліній розміщена на сайті ГУ ДФС у Запорізькій області у розділі «Анонси» http://zp.sfs.gov.ua/anonsi-ark/16557.html. Крім того, актуальна інформація щодо зупинення реєстрації ПН доступна на веб-порталі ДФС України у відповідному банері:http://sfs.gov.ua/baneryi/zupinennya-reestratsii-pn.