Від ліцензійної торгівлі підакцизними товарами до місцевих бюджетів надійшло понад чверть мільярда гривень

З початку року запорізькі підприємці та підприємства за право торгувати уроздріб алкогольними напоями та тютюновими виробами спрямували до місцевих бюджетів 28,3 мільйона гривень плати за ліцензії. Це на 594 тисячі більше за торішні показники та на 364 тисячі – від прогнозів на цей рік.
Понад 55 відсотків від загальної суми забезпечили власники торговельних об’єктів обласного центру – 15,8 мільйона, платники Бердянської об’єднаної державної податкової інспекції направили понад 4,1 мільйона, Мелітопольської ОДПІ – 3,2 мільйона, Енергодарської – 1,6 мільйона, Токмацької – 1,5 мільйона, Пологівської – 1,4 мільйона, Вільнянської інспекції – 560 тисяч.
На даний час у регіоні кількість виданих ліцензій на продаж алкогольної продукції складає близько 4,6 тисячі, тютюнової – 3,6 тисячі.
Крім того, надходження акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів перевищили 223 мільйони, що на 21 мільйон більше, ніж очікувалося. Серед лідерів з наповнення бюджетів територій – платники м. Запоріжжя, які перерахували половину від загальних надходжень – понад 112 мільйонів, а також суб’єкти господарювання, які обліковуються в Мелітопольській ОДПІ – майже 50 мільйонів.
Нагадаємо, так званий податок на «споживання», ставка якого складає 5 відсотків від реалізованої продукції, повністю надходить на рахунки місцевих бюджетів та об’єднаних територіальних громад. На сьогодні його питома вага у місцевих скарбницях складає понад 4 відсотки.