Співробітниками оперативного управління Мелітопольської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області ліквідовано конвертаційний центр з обігом близько 430 млн. гривень

В рамках розслідування кримінального провадження за ч.2 ст. 205, ч.1 ст. 205-1, ч.3 ст. 212 КК України оперативними співробітниками Мелітопольської ОДПІ встановлено групу осіб, які надавали підприємствам реального сектору економіки послуги з мінімізації податкових зобов’язань, переведення безготівкових коштів у готівку, безпідставного формування ПДВ, і подальшої легалізації грошових коштів.
На рахунки підконтрольних зловмисникам підприємств з ознаками фіктивності підприємства реального сектору економіки перераховували безготівкові грошові кошти нібито за придбані товари і послуги. Після цього гроші знімалися готівкою та за вирахуванням 12-14% передавались замовникам незаконної конвертації.
Обіг конвертцентру за 2016-2017 роки склав близько 430 млн. грн.
За результатами санкціонованих обшуків вилучено бухгалтерські документи, чорнові документи щодо фактичної реалізації продукції за готівку, кошти в сумі 1,6 млн. грн., комп’ютерну техніку.
Окрім того, накладено арешт на грошові кошти на банківських рахунках 14 підконтрольних угрупованню підприємств на суму понад 1,5 млн. грн.
Тривають слідчі дії.