Декларуванню підлягають і іноземні доходи

  Громадяни України, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, являються платниками податку на доходи фізичних осіб. Під час кампанії декларування податкові декларації про майновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи, а також особи, які мають право добровільно подати декларацію для застосування права на податкову знижку. У разі, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи  з  оподаткуванням такої суми за ставкою 18 відсотків. Також зазначений дохід є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5 відсотків”, — зазначив начальник Мелітопольської ОДПІГУ ДФС у Запорізькій області Валерій Літинський.
Таким чином, відповідно до ст. п.п.170.11.1 п.170.11 ст. 170 Податкого кодексу України (далі – Кодекс) платник податку, що отримує іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з таких доходів.
При цьому, згідно з п.п.170.11.2 п. 170.11 ст. 170 Кодексу згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Сума такого зменшення визначається у річній податковій декларації.
Відповідно до п. 13.5 ст. 13 Кодексу для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов’язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування.
Така довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України.
Начальник Мелітопольської ОДПІ нагадав, що громадяни подають податкову декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2018 року особисто або уповноваженою на це особою, або поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або он-лайн через «Електронний кабінет».