Відкриття сучасної амбулаторії загальної практики сімейної медицини у с. Нове

11 червня у селі Нове відбулась радісна подія — відкриття сучасної амбулаторії загальної практики сімейної медицини. На урочистий захід завітали керівники різних рівнів влади — перший заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Елла Слепян, голова Мелітопольської районної державної адміністрації Сергій Селевич, заступник голови Мелітопольської районної ради Людмила Шляхтіна, Мелітопольський міський голова Сергій Мінько, Новенський сільський голова Валентин Бутенко, гості та мешканці сіл Новенської сільської ради.

Сьогодні ми відкриваємо амбулаторію загальної практики сімейної медицини. На її оновлення було витрачено понад 6,5 мільйона гривень на умовах співфінансування. Це субвенції ДФРР та соціально-економічного розвитку — майже 4,5 мільйона гривень. Кошти, виділені з обласного бюджету, — 1 мільйон гривень, а також понад мільйон гривень з бюджету Новенської сільради. Нині амбулаторію укомплектовано сучасним обладнанням, меблями та іншим на суму 70 тисяч гривень. Також було придбано додаткове медобладнання за 6 тисяч гривень з місцевого бюджету, — повідомила перший заступник голови облдержадміністрації Елла Слепян. Посадовець вручила сертифікат на 74,5 тисячі гривень для забезпечення робочого місця лікаря головному лікарю КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Мелітопольської районної ради Запорізької області» Олені Твердій. Сертифікат на медобладнання вручив і голова Мелітопольської райдержадміністрації Сергій Селевич. Він наголосив: «Відкриття нової амбулаторії стало можливим насамперед завдяки ініціативам Президента України Петра Порошенка. Раніше місцеві жителі обслуговувались у ФАПах сусідніх населених пунктів. Проте громада не побоялася втілити в життя давню мрію про відновлення власної амбулаторії. А влада держави та області підтримали цю ідею». Привітала сільчан і заступник голови Мелітопольської районної ради Людмила Шляхтіна, яка, до речі, мешкає у с. Нове і буде обслуговуватись в Новенській амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Також зі словами привітання до учасників урочистостей звернувся Мелітопольський міський голова Сергій Мінько.

Він підкреслив, що мелітопольці в будь-який момент готові прийти на допомогу, поділиться своїм позитивним досвідом, ресурсами, технологіями та брати участь у спільних проектах так, як це робиться з іншими громадами і вручив подарунок керівництву амбулаторії — сертифікат на сучасне медичне обладнання.

Новенський сільський голова Валентин Бутенко подякував голові Запорізької обласної державної адміністрації Костянтину Брилю, колишньому голові Мелітопольської районної державної адміністрації Олександру Мангулу, Мелітопольському міському голові Сергію Мінько та його заступнику Івану Федорову за допомогу та ресурси, завдяки яким відбулось відкриття сучасної амбулаторії. «Тепер у мешканців є все необхідне для отримання якісної та швидкої медичної допомоги. Відкриття оновленої комфортної амбулаторії — це важливий крок, який здійснено задля збереження та турботи про здоров’я мешканців громади» — підкреслив Валентин Бутенко.

Після урочистостей присутні гості та місцеві жителі оглянули приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини з кабінетами та обладнанням. У приміщенні є також житло, призначене для майбутніх працівників амбулаторії. Реконструйована амбулаторія загальної практики  сімейної медицини с. Нове розрахована на обслуговування шести населених пунктів: сіл Нове, Данило-Іванівка, Тащенак, Садове, Піщане, Зелене, де чисельність населення становить 2743 особи, з них 433 дитини. При амбулаторії  функціонуватиме п’ять ліжок денного стаціонару. Згідно з проектом в амбулаторії  виконано капітальний ремонт фундаменту, стін та покрівлі приміщення; замінено вікна та двері; замінено систему опалення на більш сучасну та енергозберігаючу; відновлено системи водопостачання та каналізації; придбано меблі та сучасне обладнання; здійснено озеленення прилеглої до амбулаторії території.

novamb1