Революційна новація в реєстрації та обліку РРО

Одним із важливих пріоритетів роботи Державної фіскальної служби України є розвинення сучасних електронних сервісів, впровадження яких направлено на створення сприятливих умов для ведення бізнесу.
Як повідомив начальник Мелітопольського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Валерій Літинський, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.06.2018 № 472 до 31 грудня 2019 року розпочато впровадження експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.
За словами Валерія Літинського, нова інформаційна система реєстрації та обліку реєстраторів розрахункових операцій eReceipt (електронний чек) передбачатиме он-лайн реєстрацію пристроїв (комп’ютерів, планшетів чи смартфонів) через Електронний кабінет без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування. Крім того, система буде доступна, безкоштовна та може бути інтегрована з іншими системами ДФС і бухгалтерськими програмами, матиме  найвищий ступінь захисту і працюватиме цілодобово.
Застосування такої моделі на практиці позбавляє необхідності друкувати паперові чеки. Фіскальний чек громадяни зможуть перевірити у відкритій частині Електронного кабінету (електронного сервісу ДФС, розміщеного на офіційному веб-сайті контролюючого органу), це дає змогу покупцю у разі необхідності захисту його прав як споживача скористатися електронним чеком та пред’явити його. 
«Нова система дозволить не тільки спростити використання РРО, оскільки знімає додаткові часові та фінансові витрати бізнесу,  а й допоможе підвищити ефективність контролю за розрахунковими операціями та оперативно виявляти факти порушень при здійсненні таких операцій, а також зменшить обсяги тіньового обігу товарів, зокрема, підакцизних»,- підкреслив начальник Мелітопольського управління ГУ ДФС у Запорізькій області.