Нарада з питань покращення надання медичних послуг на селі

Сьогодні відбулась спільна нарада  голови районної ради Олександра Мордика та голови районної державної адміністрації Сергія Селевича, за участі представників районної ради, райдержадміністрації та Мелітопольської центральної районної лікарні. В ході наради розглядалося питання щодо подальшого функціонування стоматологічних кабінетів у сільській місцевості.

Враховуючи ключові аспекти медичної реформи, яка стартувала з 1 січня 2018 року, первинну ланку медицини становитимуть сімейні лікарі (терапевти, педіатри). Додаткові обстеження, прийом пацієнтів вузькими спеціалістами, зокрема стоматологами, здійснюватимуться в лікувальних закладах вторинної ланки, тобто в Мелітопольській центральній районній лікарні.

Зважаючи на численні побажання сільських мешканців, яким важко добиратися до центральної районної лікарні задля отримання стоматологічних послуг, було обговорено питання щодо можливості збереження лікарів-стоматологів при сільських амбулаторіях сімейної медицини.

В ході обговорення були внесені пропозиції щодо можливості збільшення штатних одиниць лікарів-стоматологів при центральній районній лікарні за умови виділення субвенцій сільськими радами та ОТГ.

Головою районної ради було запропоновано провести Координаційну раду з питань місцевого самоврядування та обговорити це питання з сільськими головами.