Отримали подарунок від підприємства? Дізнайтесь про оподаткування

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків, якщо їх вартість не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.
Зазначена норма застосовується тільки у разі надання подарунків у натуральній формі.
Законом України «Про державний бюджет на 2018 рік» від 07.12.2017 року № 2246 V-ІІІ, з 1 січня2018 року мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 3 723 гривні.
Отже, якщо в 2018 році вартість подарунка, який надається юридичною особою фізичній особі, не перевищує 930,75 грн. (3723 грн. х 25%), то його вартість не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.
Якщо вартість подарунка перевищує у 2018 році 930,75 грн., то він оподатковується за ставкою 18%, з урахуванням натурального коефіцієнта, передбаченого п. 164.5 Податкового кодексу.
Крім того, такий подарунок оподатковується військовим збором за ставкою 1,5%.
У Податковому розрахунку за формою №1ДФ вартість подарунків відображається за ознакою доходу «160».
Зазначена норма визначена пп.165.1.39 ст. 165 Податкового кодексу України.