Висадка лісу в Семенівському лісництві ДП «Мелітопольське лісомисливське господарство»

30 жовтня на базі Семенівського лісництва державного підприємства «Мелітопольське лісомисливське господарство» відбулася висадка лісу, в якій взяли участь голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль , народний депутат України В’ячеслав Богуслаєв,голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик,голова Мелітопольської райдержадміністрації Сергій Селевич,Мелітопольський міський голова Сергій Мінько ,голова Новобогданівської ОТГ Дмитро Хлистун,учні Новобогданівської ЗОШ 1-3 ст.

Очільник регіону повідомив, що в цьому році на Програму розвитку лісового фонду Запорізької області на період до 2022 року було виділено 8 мільйонів гривень. З них 6,3 мільйона гривень використано на створення нових лісів, ще 1,7 мільйона — на захист лісосмуг від пожеж.

— Коли дивишся на те, як народжується новий ліс — душа радіє. Хочу наголосити, що сьогоднішній захід є тільки початком. Адже маємо амбітні плани на наступний рік. Зокрема, буде збільшено фінансування Програми розвитку лісів з екологічного фонду. До 2020 року плануємо засадити деревами 3000 га області. Також долучимо екологічні відрахування промислових підприємств регіону, аби бачити реальний ефект від цих коштів. Нині потрібно, аби кожен лісгосп отримав саджанці, а також пожежні машини. Адже ми маємо не тільки посадити, а й зберегти ліси. Крім цього, вважаю за потрібне долучати до процесу і наших освітян та учнів, аби діти вчилися берегти ліси й самі вміли їх створювати. За школами будуть закріплені певні ділянки, за якими будуть слідкувати учні та вчителі. Щоб за кілька десятків років уже зі своїми дітьми сучасні школярі відпочивали в тому лісі, який самі висадили, — зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Створення та відновлення лісових масивів має важливе значення в умовах сьогоднішнього економічного стану країни, коли неспроможність більшості населення придбати енергоресурси в необхідній кількості штовхає громадян на скоєння незаконних рубок як у лісових масивах, так і в полезахисних лісових смугах, особливо в не ресурсних степових районах.

На завершення акції директор ДП «Мелітопольське лісомисливське господарство» Мирон Полуліх розповів, що 20 років тому саме на базі Семенівського лісництва ДП «Мелітопольське лісомисливське господарство» був створений дубовий гай. Тоді народний депутат України В’ячеслав Богуслаєв виступив як меценат і допоміг у створенні лісних насаджень. За це територію площею 1032 га було названо на честь Героя України —  урочище Богуслаївське.