Замість чіпсів – небезпечний багаж

У Запорізькому аеропорту пасажир рейсу «Запоріжжя-Мінськ» намагався провезти 78 блістерів медичного препарату «Danabol». Пігулки було виявлено в ході проведення спільного заходу з спецпідрозділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ в Запорізькій області.

У зоні митного контролю залу «на відліт» під час оформлення пасажирів громадянин України самостійно обрав для проходження митного контролю «зелений коридор», де контроль здійснюється у спрощеному порядку (без заповнення митної декларації).

Після перетину громадянином «зеленої смуги», співробітники Запорізької митниці ДФС виявили у його ручній поклажі упаковку картопляних чіпсів, у якій знаходилось 78 блістерів медичного препарату «Danabol» по 20 пігулок в кожному, всього 1560 пігулок. Цей препарат містить речовину Метандієнон, яка належить до Переліку сильнодіючих лікарських засобів, затверджених Наказом МОЗУ від 17.08.2007 № 490.

Таким чином, громадянин України перевозив медичні препарати, які обмежені до такого переміщення через митний кордон України, способом, що утруднює виявлення таких товарів. Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення – стаття 201 Кримінального кодексу України.