Семенівцям про децентралізацію: просто про складне

16 квітня відбувся перший інформаційний захід у форматі вуличного інформаційного пункту “Децентралізація: просто про складне” для жителів села Семенівка, який провела Мелітопольська центральна районна бібліотека та Семенівська сільська бібліотека спільно з громадською організацією «Українська асоціація міст, що навчаються» в рамках впровадження третього етапу проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).   
 Наразі активно триває процес створення Семенівської об’єднаної територіальної громади Мелітопольського району Запорізької області з адміністративним центром у селі Семенівка. До створюваної громади пропонується долучити села Новгородківської, Новомиколаївської та Полянівської сільських рад. Для багатьох мешканців процеси об’єднання досі є абстрактним поняттям, адже людям дуже важливо побачити в своїй громаді реальні кроки до перетворень, що змінять їх життя.
 Відвідувачі вуличного пункту сьогодні мали змогу не лише отримати відповіді  на свої питання від бібліотекарів, але й отримати інформаційні матеріали із роз’ясненнями, що таке децентралізація. Розповсюдження друкованих матеріалів дає можливість виділити більше часу для самостійного з’ясування структури та функцій посадових осіб ОТГ, повноважень старости, більше дізнатися про принципи надання адміністративних послуг в ОТГ, про перспективи створення Молодіжної громадської ради.
 Активні відвідувачі інформаційного заходу також могли висловити свої відношення до реформи та залишити на фліпчарті наліпку-лайк «Я підтримую децентралізацію».
 Голова Семенівської сільської ради Андрій Єрмоленко відвідав інформаційний пункт, поспілкувався з односельцями та зазначив про спроможність і самодостатність майбутньої  громади, яка зможе забезпечити на своїй території належний рівень освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства. 
 Саме для того, щоб визначитися щодо доцільності децентралізації, розібратися в сутності процесів, що відбуваються; знати, якими повноваженнями наділені Голова ОТГ, або староста; з’ясувати питання про формування та наповнення бюджетів, або про надання соціальних, адміністративних послуг населенню в нових умовах громадські активісти разом з бібліотекарями розробили цикл інформаційно-просвітницьких заходів в рамках проекту ПУЛЬС, які запрошують відвідати всіх зацікавлених мешканців протягом квітня-серпня в Семенівській сільській бібліотеці.
 Для більш детального заглиблення в питання децентралізації Семенівська бібліотека запрошує  відвідувачів в будь-який зручний час переглянути інформаційний стенд „Моя громада – мій добробут” та активно залучатися до участі у подальших заходах інформаційної кампанії щодо реформи Децентралізації та проекту ПУЛЬС, зокрема. Давайте розбиратися разом!
 Проект виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).