До уваги фізичних осіб – підприємців!

Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону України від 07.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464-VI) платниками єдиного внеску є фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування. Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону 2464-VI платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

З 01.01.2017 року якщо платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі платники зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимально величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 3 ч.1 ст. 7 Закону № 2464-VI в редакції Закону № 1774). Базова ставка ЄСВ дорівнює 22 відсоткам.

Згідно з ч. 12 ст. 9 Закону № 2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

При цьому варто зазначити, що звільняються від сплати єдиного внеску за себе фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Звертаємо увагу, що несплата єдиного внеску можлива виключно після внесення до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомостей про припинення фізичної особи-підприємця!

Платникам, зареєстрованим в мелітопольському управлінні ДФС у Запорізькій області, для припинення фізичної особи-підприємця необхідно:

  • звернутись до центрів надання адміністративних послуг (м. Мелітополь, вул. Івана алексєєва, буд.5, або вул. Чернишевського, буд.26; смт. Веселе, вул. Центральна, буд.136)

або

  • за наявності електронного цифрового підпису подати документи в електронному вигляді до: он-лайн будинок юстиції (https://online.minjust.gov.ua) або порталу державних послуг (https://igov.gov.ua)