Декларування отриманих доходів – конституційний обов’язок громадян

Конституційний обов’язок громадян задекларувати до 1 травня 2020 року доходи,  отримані у 2019 році. Громадяни мають право скористатись податковою знижкою шляхом подання декларації про майновий стан і доходи до 31 грудня  2020 року.

Громадяни можуть подати декларацію про майновий стан і доходи до Центру обслуговування платників за місцем своєї реєстрації особисто або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або надіслати он-лайн через сервіс Державної податкової служби України «Електронний кабінет» на офіційному веб-порталі ДПС (https://cabinet.tax.gov.ua).

Подати декларацію в електронній формі громадяни можуть скориставшись приватною частиною сервісу ДПС України «Електронний кабінет», але для цього потрібно мати кваліфікований електронний підпис (КЕП).

КЕП можна отримати безкоштовно у будь-якому пункті Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно – довідкового департаменту ДПС України (КНЕДП ІДД ДПС) або у банківських установах і організаціях. Платники Запорізької області можуть скористатися послугами з видачі КЕП КНЕДП ІДД ДПС за адресою:

— м. Мелітополь, вул. Героїв України, буд.31, каб.103, тел.: (0619) 422920.

Фізична особа може отримати в Електронному кабінеті довідку про свої доходи (презентаційний матеріал розміщено на сайті ГУ ДПС у Запорізькій області за посиланням https://zp.tax.gov.ua/media-ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiala/5769.html, на сторінці ГУ ДПС у Запорізькій області у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/tax.zaporizhzhya/ та на каналі YouTube https://www.youtube.com/watch?v=2eMQK_n5kO0).