Новини ДПІ від 26.03.2020

Мелітопольські та веселівські платники сплатили до державного бюджету більше 95 мільйонів гривень

За два місяці поточного року мелітопольські та веселівські платники податків спрямували до державного бюджету 95 мільйонів 65,8 тисяч гривень. При цьому, мелітопольські підприємці поповнили держбюджет на 64 мільйони 270,8 тисяч гривень, платники Мелітопольського району – на 18 мільйонів 837,8 тисяч, Веселівського району –  на 11 мільйонів 957,2 тисячі гривень. Як повідомила заступник начальника управління – начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Мелітопольського управління Головного управління ДПС у Запорізькій області Ірина Нурлаєва, представники бізнесу забезпечили на 3,6 мільйонів або на 4,8 відсотків більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року.

Найбільші суми надійшли від сплати податку на додану вартість – 42 мільйони 361,6 тисяч.

Від оподаткування доходів фізичних осіб держбюджет отримав 31 мільйон 832 тисячі, що на 1 мільйон 650 тисяч  або на 6 відсотків більше, ніж торік.

Понад 8,5 мільйонів гривень до державної казни спрямовано у вигляді військового збору, що на 730,3 тисячі або на 10,9 відсотків більше, ніж за перші два місяці 2019 року.

Податку на прибуток до державного бюджету надійшло 7,3 мільйони гривень, це на 191 тисячу або на 8,3 відсотки випереджає дані аналогічного періоду минулого року.

Крім того, платниками сплачено 580,5 тисяч гривень екологічного податку, 543,8 тисяч гривень рентної плати за використання природних ресурсів тощо.

 

Мелітопольські та веселівські фінансові установи з депозитних процентів вкладників сплатили 388 тисяч гривень

У січні — лютому поточного року банківські та фінансові установи Мелітопольщини та Веселівщини  перерахували до державного бюджету 388 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб у вигляді процентів. Про це повідомила заступник начальника управління – начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Мелітопольського управління Головного управління ДПС у Запорізькій області Ірина Нурлаєва.

При цьому, фінансові установи м. Мелітополя забезпечили  366,4 тисячі гривень, Мелітопольського району – 7,3 тисячі, Веселівського району – 14,3 тисячі гривень.

Нагадаємо, платниками ПДФО у вигляді процентів, ставка якого складає 18 відсотків, є банківські установи, кредитні спілки та інші фінансові організації. Інформація про суми банківського рахунку або ощадного сертифіката чи вкладу члена кредитної спілки, нараховані проценти, а також відомості про вкладників не передається до фіскальної служби.

 

Комунальні підприємства Мелітопольщини та Веселівщини  поповнили місцеві бюджети майже на 992 тисячі гривень

За перші два місяці цього року мелітопольські та веселівські підприємства комунальної форми власності  сплатили до місцевих бюджетів 991,7 тисяч гривень податку на прибуток. Як зазначила заступник начальника управління – начальник відділу податків і зборів з юридичних осіб Мелітопольського управління Головного управління ДПС у Запорізькій області Ірина Нурлаєва, рівень сплати зріс на 11,4 тисячі або на 1,2 відсотки порівняно з минулорічними показниками.

З початку року підприємства, які здійснюють господарську діяльність у м. Мелітополі поповнили місцеву казну на 719,6 тисяч, від платників Мелітопольського та Веселівського районів надійшло 198,9 тисяч та 73,2 тисячі гривень відповідно.

Нагадуємо, податок на прибуток комунальних підприємств стовідсотково зараховується до місцевих бюджетів. Основна (базова) ставка податку складає 18 відсотків.

 

Від торгівлі алкоголем і тютюном скарбниці запорізьких громад отримали 28 мільйонів

Запорізькі торговельні компанії і підприємці за перші два місяці року сплатили до місцевих бюджетів 28 мільйонів гривень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Порівняно з минулим роком скарбниці громад отримали на 4,6 мільйона або на 20 відсотків більше.

Для реалізації алкогольної і тютюнової продукції з початку року запорізькі підприємці отримали у податковій службі 1558 ліцензій, зокрема, 644 – на право роздрібної торгівлі алкоголем, 445 – на продаж тютюнових виробів. За цей час продовжено термін дії 1833 ліцензій, призупинено 137, анульовано 262.

Станом на 1 березня кількість діючих дозволів склала 7961. Від плати за ліцензії до місцевих бюджетів надійшло 4,8 мільйона гривень.

Також у січні-лютому проведено 132 перевірки суб’єктів господарювання стосовно дотримання вимог законодавства, яке регулює обіг підакцизних товарів. За виявлені порушення застосовані фінансові санкції.

 

На Запоріжжі у сфері економіки викрито 15 злочинів

У січні-лютому 2020 року співробітники податкової міліції Запорізької області викрили 15 злочинів. За кримінальним провадженням, розпочатим за матеріалами оперативників, до бюджету відшкодовано 2,5 мільйона гривень.

Усього працівники слідчих підрозділів фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Запорізькій області розслідували 71 кримінальне провадження, з яких 46 належать до категорії тяжких злочинів, у тому числі 28 – за ухилення від сплати податків і зборів в особливо великих розмірах.

До суду з обвинувальним актом направлено три провадження, одне з яких – за ухилення від оподаткування у великих розмірах. За цими матеріалами накладено арешт на майно вартістю 6,7 мільйона гривень.

За результатами відпрацювання суб’єктів господарювання, які користувались послугами з мінімізації сплати податків, за два місяці стягнуто 4,9 мільйона гривень.

У рамках операції «Акциз-2020» ліквідовано «підпільний цех» з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв, реалізація яких здійснювалась через мережу Інтернет, а також з використанням створених акаунтів у різних мобільних додатках. Із незаконного обігу вилучено підакцизної продукції на суму понад 13 мільйонів гривень. Згідно із судовими рішеннями конфісковано підакцизних товарів вартістю 1,5 мільйона.

 

Які штрафні санкції не застосовуються до 31 травня?

Відповідно до Закону України №533-ІХ не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені з 1 березня по 31 травня 2020 року. Санкції застосовуватимуться лише за:

— порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії;

— відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

— порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах;

— порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.

Також з 1 березня по 31 травня платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

Штрафні санкції з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня тимчасово не застосовуються за наступні порушення:

— несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;

— неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);

— несвоєчасне подання звітності до податкових органів.

Якщо за несвоєчасне подання звітності вже був накладений штраф, то за повторне таке порушення вчинене щодо періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня, штраф не застосовується.

Крім того, з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Ці норми встановлені Законом України від 17.03.2020р. №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)».

 

З 18 березня по 31 травня податківці не проводитимуть більшість перевірок

Законом України №533 встановлено мораторій на проведення податковими органами документальних та фактичних перевірок з 18 березня по 31 травня 2020 року (крім документальних позапланових перевірок з підстав, визначених п.п. 78.1.8 ст. 78 ПКУ – відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємним значенням ПДВ більше 100 тис. грн).

Інформація про перенесення документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіку їх проведення мали розпочатися у періоді з 18 березня по 31 травня, та на день набрання чинності Закону №533 не були розпочаті, включається до оновленого плану-графіку, який буде оприлюднено на офіційному веб-сайті ДПС до 30 березня.

Документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня та не були завершеними, тимчасово зупиняються на період до 31 травня.

Крім того, встановлено мораторій на документальні перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати ЄСВ на період з 18 березня по 18 травня 2020 року.

Нагадаємо, ці норми встановлені Законом України від 17.03.2020р. №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)».

 

Зміни з ЄСВ: що необхідно знати підприємцям?

Підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, а також особи, які провадять незалежну професійну діяльність (наукову, літературну, артистичну, медичну, юридичну, адвокатську, нотаріальну) тимчасово звільняються від нарахування та сплати ЄСВ, за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року за себе.

Рішення про сплату єдиного соціального внеску за ці періоди вони приймають самостійно. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску.

Крім того, з 1 березня по 30 квітня тимчасово не застосовуються штрафні санкції за наступні порушення:

— несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) ЄСВ;

— неповна сплата або несвоєчасна сплата суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);

— несвоєчасне подання звітності до податкових органів. Якщо за несвоєчасне подання звітності вже був накладений штраф, то за повторне порушення, вчинене щодо періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року, штраф не застосовується.

Також з 1 березня по 30 квітня платникам ЄСВ не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Нагадаємо, дані норми встановлені Законом України від 17.03.2020р. №533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)».

 

Центри обслуговування платників податків Мелітопольського управління Головного управління ДПС у Запорізькій області і в умовах надзвичайної ситуації надаватимуть адмінпослуги в онлайн режимі

На період запровадження надзвичайної ситуації та введенням додаткових обмежувальних заходів на території Запорізької області, направлених на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Центри обслуговування платників податків Мелітопольської та Веселівської ДПІ Головного управління ДПС у Запорізькій області  працюватимуть за окремим графіком в режимі онлайн.

Для надання невідкладних послуг прийом платників відбувається за попереднім записом у разі гострої необхідності за телефонами:

– ЦОП Мелітопольської ДПІ – (0619) 42-65-21;

– ЦОП Веселівської ДПІ – 096-779-78-46;

До невідкладних послуг належать, зокрема:

– видача картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків;

– внесення до паспорта громадянина Украйни (у формі книжечки) відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Для дистанційного отримання податкових сервісів радимо Електронним кабінетом: https://cabinet.tax.gov.ua.

 

До уваги продавців підакцизної продукції!

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які реалізують підакцизну продукцію, що на час карантину документи на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, зберігання пального та роздрібну торгівлю пальним подаються до спеціальної скриньки канцелярії ГУ ДПС у Запорізькій області за адресою: м. Запоріжжя, пр. Соборний,166.

Звертаємо увагу на оформлення документів (повинні бути скріплені (степлером), крім того, на заяві слід вказувати контактні дані (номер мобільного телефону).

Видача ліцензій буде здійснюватися після завершення заходів, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Контактний телефон: (061) 224-67-40.

Нагадаємо, з переліком діючих ліцензій можна ознайомитись на сайті податкової служби області: https://zp.tax.gov.ua/reestr-vidanih-licenziy.