Щорічна разова грошова допомога ветеранам до 5 травня

Постановою КМУ від 19.02.2020 р. № 112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» визначені розміри грошової допомоги, яку у поточному році отримають ветерани війни.

Ветерани в термін до 5 травня отримають цю допомогу у таких розмірах:

особи з  інвалідністю внаслідок війни І групи – 4 120 гривень;

особи з  інвалідністю внаслідок війни ІІ групи – 3 640 гривень;

особи з  інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи – 3 160 гривень;

учасники бойових дій – 1 390 гривень;

члени сімей загиблих та дружини (чоловіки) померлих ветеранів війни – 900 гривень;

учасники війни – 570 гривень.

Станом на 01.04.2020 на території Мелітопольського району мешкають 1 142 ветерана війни, які мають право на зазначену виплату. Половина з них є отримувачами пенсій.

Кошти їм будуть перераховані через поштові відділення зв’язку або на особові рахунки ветеранів у банківських установах за місцем отримання пенсії.

Особам, які не є пенсіонерами, виплата буде здійснюватися на їх рахунки в банківських установах на підставі списків, поданих до управління соціального захисту Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Національною поліцією та іншими силовими структурами.

Також на території району розташовано декілька військових частин, де проходять службу учасники бойових дій, але які не зареєстровані у Мелітопольському районі.

Військовослужбовцям, поліцейським, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, особам начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата грошової допомоги буде проводиться шляхом перерахування коштів управлінням соціального захисту населення на спеціальні рахунки військових частин, установ, організацій за місцем їх служби.

У квітні 2020 отримують грошову допомогу 936 ветерана війни по на суму 1,2 млн грн державних коштів.

Особи які мають право на зазначену виплату у поточному році, тобто мають вказаний статус та відповідне посвідчення, видане до 5 травня 2020 року, але своєчасно її не отримають, мають право звернутися та отримати її до 30 вересня.