Встановлено з 23 вересня «жовтий» рівень епідемічної небезпеки на території всіх областей України

Сьогодні під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядку денному – питання поширення на території країни COVID-19. Результат – введення на всій території України «жовтої» зони карантину.

Ситуація з ковідом стрімко погіршується: щодоби декілька тисяч нових випадків хвороби. Тільки за минулу добу в Україні зафіксовано 5 159 нових випадків COVID-19. Всього в країні зареєстровано 2 355 805 випадків цієї хвороби. У Запорізькій області за добу виявлено 197 нових хворих з COVID-19. Всього станом на 08:00 21 вересня у регіоні зафіксовано 109 764 випадки захворювання. Успішно перебороли хворобу  – 104 503 особи. Летальних випадків з початку пандемії в області – 2569.

З урахуванням обговорень Державна комісія вирішила встановити з 00 год. 00 хвилин 23 вересня «жовтий» рівень епідемічної небезпеки на території всіх областей України. Також з цієї дати на території країни діятимуть обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «жовтого» рівня карантину. Вже в четвер будуть застосовані всі обмеження «жовтої» зони.

За новими карантинними обмеженнями в усіх регіонах України, в тому числі, у Запорізькій області, будуть діяти такі обмеження: проведення масових заходів за участю більше ніж 1 особа на 4 кв. м площі будівлі або території, заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць, заповненість спортзалів і фітнес-центрів більше, ніж 1 особа на 10 кв. м. Обмеження щодо часу роботи закладів відсутні. Обов’язковим залишається носіння масок, використання антисептиків та дотримання дистанції у 1,5 метри. Крім того, за рішенням Уряду всі освітні заклади, які не мають 80% щепленого персоналу, припиняють свою роботу у «жовтій» зоні.