Голова Мелітопольської районної ради Сергій Прийма взяв участь у мітингу до 17-ої річниці техногенної катастрофи у селі Новобогданівка

6 травня 2004 року на території військової частини А-2985, на 275-й артилерійській базі ракет і боєприпасів у селі Новобогданівка, виникла пожежа.У результаті загоряння почали вибухати 90 тисяч тонн боєприпасів.

За офіційними даними, під час вибухів загинули 5 осіб, пошкоджено будівлі в Новобогданівці та навколишніх селах, було припинено залізничне і автомобільне сполучення на довколишніх автомобільних дорогах. Понад 3000 жителів 11 населених пунктів евакуювали.

Cпівробітники МНС України, військовослужбовці Збройних Сил України, працівники райдержадміністрації, сільської ради, сільськогосподарських та транспортних підприємств, торгівлі, поліції, пожежники, медики та жителі-добровольці села Новобогданівки, не зважаючи на смертельну небезпеку, робили все від них залежне, щоб найшвидше подолати це лихо.

Повністю пожежу вдалося загасити лише 19 травня.

Розмінуванням території займалися співробітники МНС України та військовослужбовці Збройних Сил України. Під час ліквідації надзвичайної ситуації на 275-й артилерійській базі ракет і боєприпасів загинули сапери МНС України Куура Микола Феліксович, Терешко Сергій Олександрович, Ткаченко Костянтин Олегович. На їх честь, у 2008 році, у селі Новобогданівка біля Будинку культури, встановлено пам’ятник.

artsklad_novobog0

6 травня 2021 року, в день 17-ої річниці техногенної катастрофи, на центральній площі села Новобогданівка відбувся мітинг. У заході взяли участь керівники Мелітопольського району, представники Новобогданівської сільської територіальної громади, обласного та Мелітопольського міськрайонного Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, ветерани МНС України, депутати різних рівнів, мешканці села.

artsklad_novobog1

Голова Мелітопольської районної ради Сергій Прийма подякував всім, хто брав участь у ліквідації наслідків техногенної катастрофи.

— Сьогодні ми розділяємо біль втрати з тими до чиїх домівок прийшла біда. Ми висловлюємо вдячність тим, хто ліквідовував наслідки вибухів. Трагічна сторінка Новобогданівки — це сторінка мужності та героїзму всіх, хто прийшов на допомогу. Від імені Мелітопольської районної ради та за дорученням Народного депутата України Сергія Мінька, висловлюю глибокі співчуття і схиляю голову перед світлою пам’яттю загиблих у тій трагедії, — сказав, виступаючи на мітингу, голова Мелітопольської районної ради Сергій Прийма.

artsklad_novobog2

Учасники мітингу поклали квіти до пам’ятника саперам Сергію Терешку, Костянтину Ткаченку, Миколі Куурі і хвилиною мовчання вшанували пам’ять Рятувальників. Мітинг закінчився  Державним Гімном України.

artsklad_novobog3

artsklad_novobog4